37 | U10 II | 2 | Sa | 16.09.2017 | 10:00 | Kammern | 1.Kammern/2.KSV/3.Bruck | | 14T | |
33 | KSV Ama | 2 | Sa | 18.08.2018 | 18:00 | Schirmitz | KSV Amateure : FC Kindberg Mürzhofen | 0:1 (0:0) | 14T | |
34 | KSV Ama | 3 | Fr | 24.08.2018 | 19:00 | Knittelfeld | ESV Knittelfeld : KSV Amateure | 2:4 (1:1) | 14T | |
36 | KSV Ama | 4 | Di | 04.09.2018 | 19:00 | Schirmitz | KSV Amateure : Murau | 5:1 (2:1) | 14T | |
36 | KSV Ama | 5 | Sa | 08.09.2018 | 17:00 | Obdach | Fc Obdach : KSV Amateure | 2:5 (0:2) | 14T | |
37 | KSV Ama | 6 | Sa | 15.09.2018 | 16:00 | Schirmitz | KSV Amateure : Judenburg | 0:2 (0:0) | 14T | |
38 | KSV Ama | 7 | Sa | 22.09.2018 | 16:00 | Rottenmann | Rottenmann : KSV Amateure | 2:0 (0:0) | 14T | |
39 | KSV Ama | 8 | So | 30.09.2018 | 16:00 | Schirmitz | KSV Amateure : Trofaiach | 2:1 (1:1) | 14T | |
40 | KSV Ama | 9 | Sa | 06.10.2018 | 16:00 | Pernegg | Pernegg : KSV Amateure | 0:4 (0:2) | 14T | |
41 | KSV Ama | 10 | So | 14.10.2018 | 16:00 | Hinterberg | Hinterberg : KSV Amateure | 0:1 (0:0) | 14T | |
42 | KSV Ama | 11 | So | 21.10.2018 | 16:30 | Schirmitz | KSV Amateure : Schladming | 3:0 (3:0) | 14T | |
43 | KSV Ama | 12 | Fr | 26.10.2018 | 14:00 | Bad Mitterndorf | Bad Mitterndorf : KSV Amateure | 3:1 (1:1) | 14T | |
44 | KSV Ama | 13 | Fr | 02.11.2018 | 19:00 | Schirmitz | KSV Amateure : Unzmarkt | 2:0 (1:0) | 14T | |
29 | KSV1919 | Cup | Fr | 20.07.2018 | 18:00 | Reichenau | Reichenau : KSV 1919 | 3:5 (1:3) | 14T | |
30 | KSV1919 | 1 | Fr | 27.07.2018 | 19:10 | Fekete Stadion | KSV 1919 : Austria Amateure | 3:0 (1:0) | 14T | |
31 | KSV1919 | 2 | Fr | 03.08.2018 | 20:20 | Floridsdorf | FAC : KSV 1919 | 0:2 (0:1) | 14T | Live Spiel |
33 | KSV1919 | 4 | So | 19.08.2018 | 14:30 | Fekete Stadion | KSV 1919 : Vorwärts Steyr | 3:1 (1:0) | 14T | |
34 | KSV1919 | 5 | Fr | 25.08.2018 | 19:10 | Grödig | FC Liefering : KSV 1919 | 0:0 (0:0) | 14T | |
35 | KSV1919 | 6 | Fr | 31.08.2018 | 19:10 | Fekete Stadion | KSV 1919 : Wattens | 2:2 (2:0) | 14T | |
36 | KSV1919 | FS | Sa | 08.09.2018 | 16:00 | Spielberg | KSV 1919 : WAC | 1:2 (0:0) | 14T | |
37 | KSV1919 | 7 | Fr | 14.09.2018 | 19:10 | Lafnitz | Lafnitz : KSV 1919 | 5:1 (2:1) | 14T | |
38 | KSV1919 | 8 | Fr | 21.09.2018 | 19:10 | Fekete Stadion | KSV 1919 : BW Linz | 0:2 (0:1) | 14T | |
39 | KSV1919 | 9 | Sa | 29.09.2018 | 16:30 | Lustenau | A. Lustenau : KSV 1919 | 2:3 (1:2) | 14T | |
40 | KSV1919 | 10 | Fr | 05.10.2018 | 19:10 | Fekete Stadion | KSV 1919 : A. Klagenfurt | 3:1 (0:1) | 14T | |
42 | KSV1919 | 11 | Sa | 20.10.2018 | 14:30 | Innsbruck | Wacker Innsbruck II : KSV 1919 | 3:0 (1:0) | 14T | |
43 | KSV1919 | 12 | Sa | 27.10.2018 | 20:20 | Fekete Stadion | KSV 1919 : Wr. Neustadt | 2:0 (1:0) | 14T | |
44 | KSV1919 | 13 | So | 04.11.2018 | 16:00 | Linz | Juniors OÖ : KSV 1919 | 4:0 (2:0) | 14T | |
45 | KSV1919 | 14 | Fr | 09.11.2018 | 19:10 | Horn | Horn : KSV 1919 | 2:2 (1:1) | 14T | |
47 | KSV1919 | 15 | Fr | 23.11.2018 | 19:10 | Fekete Stadion | KSV 1919 : Amstetten | | 14T | |
30 | Rapid I | Cup | So | 29.07.2018 | 17:00 | St. Marein Lorenzen | St. Marein-Lorenzen : Rapid Kapfenberg | 3:2 (2:1) | 14T | |
31 | Rapid I | 0 | Do | 02.08.2018 | 18:30 | Schwanberg | Schwanberg : Rapid Kapfenberg | 1:5 (0:2) | 14T | |
33 | Rapid I | 1 | Sa | 18.08.2018 | 17:00 | Neumarkt | Neumarkt : Rapid Kapfenberg | 2:1 (1:1) | 14T | |
34 | Rapid I | 2 | Sa | 25.08.2018 | 15:00 | St. Peter/ Fr. | St. Peter/Fr. : Rapid Kapfenberg | 7:1 (5:1) | 14T | |
43 | Rapid I | 3 | Fr | 26.10.2018 | 14:00 | Diemlach | Rapid Kapfenberg : Fohnsdorf | 2:1 (2:0) | 14T | |
36 | Rapid I | 4 | So | 09.09.2018 | 16:00 | Eisenerz | WSV Eisenerz : Rapid Kapfenberg | 1:8 (0:3) | 14T | |
37 | Rapid I | 5 | So | 16.09.2018 | 10:30 | Diemlach | Rapid Kapfenberg : Kobenz | 3:3 (2:2) | 14T | |
38 | Rapid I | 6 | Sa | 22.09.2018 | 19:00 | Zeltweg | FC Zeltweg : Rapid Kapfenberg | | 14T | |
39 | Rapid I | 7 | So | 30.09.2018 | 10:30 | Diemlach | Rapid Kapfenberg : Niklasdorf | 0:1 (0:1) | 14T | |
40 | Rapid I | 8 | So | 07.10.2018 | 15:00 | Oberwölz | Oberwölz : Rapid Kapfenberg | 2:4 (1:3) | 14T | |
41 | Rapid I | 9 | So | 14.10.2018 | 10:30 | Diemlach | Rapid Kapfenberg : Pöls | 1:3 (1:0) | 14T | |
42 | Rapid I | 10 | So | 21.10.2018 | 15:00 | St. Peter/ Kbg. | St. Peter/Kbg. : Rapid Kapfenberg | 2:0 (2:0) | 14T | |
43 | Rapid I | 11 | So | 28.10.2018 | 14:00 | Fekete Stadion | Rapid Kapfenberg : St. Lorenzen/Kn. | 0:1 (0:1) | 14T | |
44 | Rapid I | 12 | Sa | 03.11.2018 | 14:00 | St. Margarethen/ Kn. | St. Margarethen/Kn. : Rapid Kapfenberg | 2:2 (1:1) | 14T | |
45 | Rapid I | 13 | So | 11.11.2018 | 14:00 | Fekete Stadion | Rapid Kapfenberg : Kraubath | | 14T | |
35 | U17 I | 1 | Do | 30.08.2018 | 18:00 | Schirmitz | NWM Kapfenberg U17 I : NWM Kapfenberg KSV U17 II B | 12:1 (7:0) | 14T | |
35 | U17 I | 2 | So | 02.09.2018 | 10:30 | Leoben | SG DSV/St.Stefan/Kammern : NWM Kapfenberg U17 I | 0:8 (0:2) | 14T | |
37 | U17 I | 4 | So | 16.09.2018 | 16:00 | Diemlach | NWM Kapfenberg U17 I : FC Gratkorn | 9:1 (3:0) | 14T | |
38 | U17 I | 5 | So | 23.09.2018 | 14:00 | Stattegg | Stattegg A : NWM Kapfenberg U17 A I | | 14T | |
39 | U17 I | 6 | So | 30.09.2018 | 18:00 | Diemlach | NWM Kapfenberg : SC ELIN Weiz A | 0:2 (0:1) | 14T | |
40 | U17 I | 7 | So | 07.10.2018 | 15:00 | Thal | Thal : NWM Kapfenberg U17 I | 2:7 (1:3) | 14T | |
41 | U17 I | 8 | So | 14.10.2018 | 16:00 | Diemlach | NWM Kapfenberg : SG Zeltweg | 10:0 (6:0) | 14T | |
42 | U17 I | 9 | So | 21.10.2018 | 17:00 | Schildbach | SPG Juniors Hartberg : NWM Kapfenberg U17 I | 3:2 (3:1) | 14T | |
43 | U17 I | 10 | So | 28.10.2018 | 16:00 | Fekete Stadion | NWM Kapfenberg : SG Gössendorf | 6:0 (3:0) | 14T | |
44 | U17 I | 11 | So | 04.11.2018 | 12:00 | Weinzödl | SG GAK : NWM Kapfenberg U17 I | | 14T | |
35 | U17 II | 1 | Do | 30.08.2018 | 18:00 | Schirmitz | NWM Kapfenberg U17 I : SPG NWM Kapfenberg KSV U17 II | 12:1 (7:0) | 14T | |
36 | U17 II | 2 | Mi | 05.09.2018 | 19:30 | Schirmitz | NWM Kapfenberg U17 II : FC Gratkorn | 2:1 (2:1) | 14T | |
36 | U17 II | 3 | So | 09.09.2018 | 15:00 | Stattegg | Stattegg : NWM Kapfenberg U17 II | 0:3 (0:2) | 14T | |
39 | U17 II | 4 | Mi | 26.09.2018 | 18:30 | Schirmitz | NWM Kapfenberg U17 II : SC Weiz | 0:2 (0:1) | 14T | |
38 | U17 II | 5 | So | 23.09.2018 | 16:00 | Thal | Thal : NWM Kapfenberg U17 II | | 14T | |
39 | U17 II | 6 | So | 30.09.2018 | 16:00 | Fekete Stadion | NWM Kapfenberg U17 II : SG Zeltweg | 4:0 (2:0) | 14T | |
40 | U17 II | 7 | Sa | 06.10.2018 | 18:30 | Schildbach | SPG Juniors Hartberg : NWM Kapfenberg U17 II | 8:1 (5:0) | 14T | |
41 | U17 II | 8 | So | 14.10.2018 | 15:00 | Fekete Stadion | NWM Kapfenberg U17 II : SG Gössendorf | 3:5 (1:5) | 14T | |
42 | U17 II | 9 | So | 21.10.2018 | 13:00 | Weinzödl | SG GAK : NWM Kapfenberg U17 II | 0:4 (0:2) | 14T | |
34 | U17 III | 1 | Sa | 25.08.2018 | 10:30 | Krottendorf | ELIN Weiz : NWM Kapfenberg U17 III | 2:1 (1:0) | 14T | |
37 | U17 III | 2 | Di | 11.09.2018 | 19:00 | Schirmitz | NWM Kapfenberg U17 III : SPG Ries Kainbach | 0:1 (0:0) | 14T | |
36 | U17 III | 3 | So | 09.09.2018 | 17:00 | Weinzödl | GAK 1902/GAK : NWM Kapfenberg U17 III | | 14T | |
37 | U17 III | 4 | Sa | 15.09.2018 | 12:00 | Deutschlandsberg | JAZ West/ : NWM Kapfenberg U17 III | 4:1 (0:1) | 14T | |
38 | U17 III | 5 | So | 23.09.2018 | 16:00 | Schirmitz | NWM Kapfenberg U17 III : SPG Ilz | | 14T | |
39 | U17 III | 6 | Sa | 29.09.2018 | 10:00 | Eggendorf | TSV Hartberg : NWM Kapfenberg U17 III | 2:2 (0:1) | 14T | |
40 | U17 III | 7 | So | 07.10.2018 | 17:30 | Fekete Stadion | NWM Kapfenberg U17 III : SG Sonnenberg | | 14T | |
41 | U17 III | 8 | Sa | 13.10.2018 | 19:00 | Gleisdorf | FC Gleisdorf : NWM Kapfenberg U17 III | 0:8 (0:4) | 14T | |
42 | U17 III | 9 | So | 21.10.2018 | 16:30 | Fekete Stadion | NWM Kapfenberg U17 III : SPG Gralla | 2:1 (1:1) | 14T | |
43 | U17 III | 10 | So | 28.10.2018 | 14:00 | Unterlamm | SGRF Unterlamm : NWM Kapfenberg U17 III | 1:0 (0:0) | 14T | |
44 | U17 III | 11 | So | 04.11.2018 | 16:00 | Fekete Stadion | NWM Kapfenberg U17 III : SPG Schwanberg | | 14T | |
36 | U13 | 1 | Mi | 05.09.2018 | 18:00 | BRG | NWM Kapfenberg U13 : Hinterberg | 5:1 (4:1) | 14T | |
38 | U13 | 2 | Mi | 19.09.2018 | 17:30 | BRG | NWM Kapfenberg U13 : FC Gratkorn | | 14T | |
36 | U13 | 3 | Sa | 08.09.2018 | 10:30 | Zeltweg | SG Zeltweg A : NWM Kapfenberg U13 A | 1:10 (1:7) | 14T | |
37 | U13 | 4 | Mi | 12.09.2018 | 18:00 | BRG | NWM Kapfenberg U13 : Wartberg | 6:0 (4:0) | 14T | |
37 | U13 | 5 | So | 16.09.2018 | 16:00 | Bruck | SG Bruck/Pernegg/Oberaich : NWM Kapfenberg U13 | 0:9 (0:2) | 14T | |
38 | U13 | 6 | Sa | 22.09.2018 | 12:30 | Hinterberg | Hinterberg : NWM Kapfenberg U13 | | 14T | |
41 | U13 | 7 | Mi | 10.10.2018 | 18:00 | Gratkorn | FC Gratkorn : NWM Kapfenberg U13 | | 14T | nicht angetreten |
40 | U13 | 8 | Sa | 06.10.2018 | 10:30 | BRG | NWM Kapfenberg U13 : SG Zeltweg | 3:0 (3:0) | 14T | |
41 | U13 | 9 | So | 14.10.2018 | 15:00 | Wartberg | Wartberg : NWM Kapfenberg U13 | 1:10 (0:4) | 14T | |
42 | U13 | 10 | So | 21.10.2018 | 13:00 | BRG/KR | NWM Kapfenberg U13 : SG Bruck/Pernegg | 11:0 (5:0) | 14T | |
36 | U12 | 1 | Do | 06.09.2018 | 16:00 | Stanz | Stanz U12 B : SPG NWM Kapfenberg KSV U12 | 0:7 (0:4) | 14T | |
37 | U12 | 3 | So | 16.09.2018 | 10:00 | BRG | NWM Kapfenberg U12 : SG Bruck | 5:0 (0:0) | 14T | |
38 | U12 | 4 | Mi | 19.09.2018 | 17:00 | Mürzhofen | Kindberg U12 A : NWM Kapfenberg KSV | | 14T | |
39 | U12 | 5 | So | 30.09.2018 | 10:00 | BRG | NWM Kapfenberg U12 : ESV Mürzzuschlag | 7:0 (3:0) | 14T | |
40 | U12 | 6 | Fr | 05.10.2018 | 17:00 | St. Marein | Marein U12 : NWM Kapfenberg U12 | 0:17 (0:10) | 14T | |
41 | U12 | 7 | So | 14.10.2018 | 10:00 | BRG/KR | NWM Kapfenberg U12 : SG Krieglach | 15:0 (9:0) | 14T | |
42 | U12 | 8 | So | 21.10.2018 | 10:00 | BRG/KR | NWM Kapfenberg U12 : SG Stanz | 5:3 (2:0) | 14T | |
44 | U12 | 10 | So | 04.11.2018 | 15:00 | Bruck | SG Bruck/Oberaich : NWM Kapfenberg U12 | | 14T | |
35 | U16 | 1 | So | 02.09.2018 | 15:00 | Langenwang | Langenwang : NWM Kapfenberg U16 | 0:8 (0:2) | 14T | |
36 | U16 | 2 | Sa | 08.09.2018 | 10:30 | Diemlach | NWM Kapfenberg U16 : SG Traboch-Proleb-Niklasdorf | 8:2 (4:0) | 14T | |
37 | U16 | 3 | Sa | 15.09.2018 | 13:30 | Unzmarkt | SG Scheifling : NWM Kapfenberg U16 | 2:4 (2:0) | 14T | |
38 | U16 | 4 | Sa | 22.09.2018 | 10:30 | Fekete Stadion | NWM Kapfenberg U16 : SG Neumarkt/St. Lambrecht | | 14T | |
39 | U16 | 5 | Sa | 29.09.2018 | 14:45 | Mürzzuschlag | ESV Mürzzuschlag : NWM Kapfenberg U16 | 0:2 (0:0) | 14T | |
40 | U16 | 6 | So | 07.10.2018 | 15:00 | Fekete Stadion | NWM Kapfenberg U16 : SPG Team MM Kobenz | 4:6 (1:1) | 14T | |
41 | U16 | 7 | Fr | 12.10.2018 | 17:00 | Lobmingtal | SG Lobmingtal : NWM Kapfenberg U16 | 3:2 (1:1) | 14T | |
42 | U16 | 8 | Sa | 20.10.2018 | 10:30 | Fekete Stadion | NWM Kapfenberg U16 : Langenwang | 6:1 (5:0) | 14T | |
43 | U16 | 9 | So | 28.10.2018 | 11:00 | Proleb | SG Traboch : NWM Kapfenberg U16 | 1:7 (0:6) | 14T | |
44 | U16 | 10 | Sa | 03.11.2018 | 10:30 | Fekete Stadion | NWM Kapfenberg U16 : SG Scheifling/Unzmarkt | 10:2 (4:1) | 14T | |
35 | U11 | 1 | Fr | 31.08.2018 | 16:00 | Bruck | SG Oberaich Bruck : NWM Kapfenberg U11 | 0:4 (0:2) | 14T | |
37 | U11 | 2 | Di | 11.09.2018 | 17:30 | BRG | NWM Kapfenberg U11 : SG Pernegg Breitenau | 6:1 (4:0) | 14T | |
37 | U11 | 3 | So | 16.09.2018 | 14:00 | Stojen | SK Stojen : NWM Kapfenberg U11 | 4:5 (1:4) | 14T | |
38 | U11 | 4 | So | 23.09.2018 | 14:00 | BRG | NWM Kapfenberg U11 : SG DFC Leoben | | 14T | |
39 | U11 | 5 | Sa | 29.09.2018 | 14:00 | Mürzhofen | Kindberg : NWM Kapfenberg U11 | 0:3 (0:1) | 14T | |
41 | U11 | 7 | Sa | 13.10.2018 | 10:30 | BRG/KR | NWM Kapfenberg U11 : SG St. Peter Fr. | 2:2 (1:1) | 14T | |
42 | U11 | 8 | Sa | 20.10.2018 | 14:00 | Veitsch | SG Veitsch Krieglach : NWM Kapfenberg U11 | 1:2 (0:1) | 14T | |
43 | U11 | 9 | Do | 25.10.2018 | 16:00 | BRG/KR | NWM Kapfenberg U11 : St. Marein Lorenzen | 6:1 (3:1) | 14T | |
44 | U11 | 10 | Sa | 03.11.2018 | 13:00 | Leoben | SG DSV Kammern : NWM Kapfenberg U11 | 0:16 (0:9) | 14T | |
35 | U14 | 1 | Sa | 01.09.2018 | 10:30 | Fekete Stadion | NWM Kapfenberg KSV U14 : Bruck SG U14 | 20:0 (8:0) | 14T | |
36 | U14 | 2 | Sa | 08.09.2018 | 15:00 | Diemlach | NWM Kapfenberg U14 : SG Kindberg | 4:0 (1:0) | 14T | |
37 | U14 | 3 | Fr | 14.09.2018 | 17:00 | Tragöss | SC Tragöß - St. Katharein : NWM Kapfenberg U14 | 1:9 (0:4) | 14T | |
38 | U14 | 4 | Sa | 22.09.2018 | 15:00 | Fekete Stadion | NWM Kapfenberg KSV U14 : Mürzzuschlag zuschlag U14 | | 14T | |
39 | U14 | 5 | Sa | 29.09.2018 | 13:00 | St. Marein | St. Marein-Lorenzen : NWM Kapfenberg U14 | 7:1 (3:0) | 14T | |
40 | U14 | 6 | So | 07.10.2018 | 13:00 | Bruck | SG Bruck/Pernegg : NWM Kapfenberg U14 | 2:10 (0:4) | 14T | |
41 | U14 | 7 | Fr | 12.10.2018 | 16:30 | Kindberg | SG Kindberg-Mürzhofen : NWM Kapfenberg U14 | 5:2 (2:0) | 14T | |
43 | U14 | 8 | Di | 23.10.2018 | 18:00 | Fekete Stadion | NWM Kapfenberg U14 : SC Tragöß | 12:0 (6:0) | 14T | |
43 | U14 | 9 | Fr | 26.10.2018 | 16:30 | Mürzzuschlag | ESV Mürzzuschlag : NWM Kapfenberg U14 | 3:1 (1:0) | 14T | |
44 | U14 | 10 | Sa | 03.11.2018 | 13:30 | Fekete Stadion | NWM Kapfenberg U14 : St. Marein | 6:1 (3:0) | 14T | |
36 | U 9 I | 1 | Fr | 07.09.2018 | 16:00 | Fekete Stadion | 1.KSV/2.Wartberg/3.Tragöss | | 14T | |
37 | U 9 I | 2 | Sa | 15.09.2018 | 10:00 | Thörl | 1.Thörl/2KSV/3.Turnau | | 14T | |
38 | U 9 I | 3 | Sa | 22.09.2018 | 10:00 | Kapellen | 1.Kapellen/2.KSV/3.Mariazell | | 14T | |
39 | U 9 I | 4 | Sa | 29.09.2018 | 10:00 | Fekete Stadion | 1.KSV/2.Kindberg/3.Marein | | 14T | |
40 | U 9 I | 5 | Sa | 06.10.2018 | 10:00 | Fekete Stadion | 1.KSV/2.Wartberg/3.Tragöss | | 14T | |
41 | U 9 I | 6 | Sa | 13.10.2018 | 10:00 | Turnau | 1.Turnau/2.KSV/3.Krieglach | | 14T | |
42 | U 9 I | 7 | Fr | 19.10.2018 | 16:00 | Stojen | 1.Kapellen/2.KSV/3.Mariazell | | 14T | |
43 | U 9 I | 8 | Sa | 27.10.2018 | 10:00 | Marein | 1.Marein/2.KSV/3.Kindberg | | 14T | |
36 | U17 III | FS | Mi | 05.09.2018 | 18:30 | Trofaiach | SG Trofaiach : NWM Kapfenberg U17 III | 1:6 (1:3) | 14T | |
39 | KSV1919 | CUP | Mi | 26.09.2018 | 16:00 | Stadlau | FC Stadlau : KSV 1919 | 0:4 (0:2) | 14T | |
39 | U17 I | EJL | Mi | 26.09.2018 | 16:30 | Fekete Stadion | NWM Kapfenberg U17 I : Zalaegerszegi TE | 1:1 (1:1) | 14T | |
39 | U17 III | EJL | Mi | 26.09.2018 | 16:30 | Schirmitz | NWM Kapfenberg U17 III : Zalaegerszegi TE U15 | 4:1 (2:1) | 14T | |
41 | U17 II | FS | Mi | 10.10.2018 | 17:30 | Fekete Stadion | NWM Kapfenberg U17 II : AKA Mattersburg U16 | 2:5 (0:2) | 14T | |
41 | U17 III | FS | Mi | 10.10.2018 | 17:30 | Schirmitz | NWM Kapfenberg U17 III : AKA Mattersburg U15 | abgesagt! | 14T | |
44 | KSV1919 | Cup | Do | 01.11.2018 | 11:00 | Weinzödl | GAK : KSV 1919 | 3:0 (1:0) | 14T | |
45 | U13 | 1 | Do | 08.11.2018 | 17:30 | Fekete Stadion | NWM Kapfenberg U13 : FC Gleisdorf | | 14T | |
43 | U15 | 1 | Sa | 27.10.2018 | 10:30 | BRG/KR | NWM Kapfenberg U15 : TSV Hartberg | 2:3 (2:1) | 14T | |
44 | U17 III | FS | Di | 30.10.2018 | 17:00 | Fekete Stadion | NWM Kapfenberg U17III : AKA Burgenland | 2:0 (1:0) | 14T | |
44 | U15 | 2 | So | 04.11.2018 | ?? | Gabersdorf | SPG Leibnitz : NWM Kapfenberg U15 | | | |
44 | U13 | 2 | So | 04.11.2018 | ?? | Wartberg | Wartberg : NWM Kapfenberg U13 | | | |
9 | U17 II | FS | Fr | 01.03.2019 | 16:30 | Klagenfurt | AKA WAC 18 : NWM Kapfenberg U17 II | 2:5 (1:4) | 14T | |
9 | U17 II | FS | Fr | 01.03.2019 | 14:00 | Klagenfurt | AKA WAC 15 : NWM Kapfenberg U17 III | 4:2 (0:2) | 14T | |
9 | U16 | FS | So | 03.03.2019 | 18:00 | Fekete Stadion | NWM Kapfenberg U16 : Kammern | | 14T | abgesagt! |
7 | U12 | FS | So | 17.02.2019 | 12:00 | Fekete Stadion | NWM Kapfenberg U12 : GAK Juniors | | 14T | |
5 | U13 | FS | So | 03.02.2019 | 14:00 | Fekete Stadion | NWM Kapfenberg U13 : GAK U13 | | 14T | |
8 | U16 | FS | So | 24.02.2019 | 12:00 | Fekete Stadion | NWM Kapfenberg U16 : Trofaiach U17 | | 14T | |
9 | U15 | FS | So | 03.03.2019 | 16:30 | Fekete Stadion | NWM Kapfenberg U15 : SG Selzthal | 2:3 (1:0) | 14T | |
5 | U12 | FS | So | 03.02.2019 | 10:00 | Fekete Stadion | NWM Kapfenberg U12 : Frohnleiten U13 | | 14T | |
10 | U15 | FS | So | 10.03.2019 | | Fekete Stadion | NWM Kapfenberg U15 : Mürzzuschlag | | 14T | |
11 | U12 | FS | So | 17.03.2019 | 12:00 | Fekete Stadion | NWM Kapfenberg U12 : SG Knittelfeld U12 | 2:1 (1:0) | 14T | |
11 | U15 | FS | So | 17.03.2019 | 10:00 | Fekete Stadion | NWM Kapfenberg U15 : SG Lobmingtal U16 | 2:3 (0:1) | 14T | |
12 | U15 | FS | So | 24.03.2019 | 10:00 | Fekete Stadion | NWM Kapfenberg U15 : GAK U14 | | 14T | |
5 | KSV1919 | FS | Fr | 01.02.2019 | 19:00 | Fekete Stadion | KSV 1919 : Weiz | | 14T | |
5 | KSV1919 | FS | Di | 29.01.2019 | 15:00 | Hartberg | TSV Hartberg : KSV 1919 | | 14T | |
6 | KSV1919 | FS | Sa | 09.02.2019 | 15:00 | Fekete Stadion | KSV 1919 : GAK | 1:0 (0:0) | 14T | |
6 | KSV1919 | FS | Di | 05.02.2019 | 19:00 | Fekete Stadion | KSV 1919 : Bad Gleichenberg | 2:0 (2:0) | 14T | |
7 | KSV1919 | FS | Do | 14.02.2019 | 19:00 | Fekete Stadion | KSV 1919 : Allerheiligen | | 14T | |
8 | KSV1919 | 16 | Fr | 22.02.2019 | 19:10 | Wien | Austria Wien Amat. : KSV 1919 | 1:3 (1:0) | 14T | |
9 | KSV1919 | 17 | Fr | 01.03.2019 | 19:10 | Fekete Stadion | KSV 1919 : FAC | 0:1 (0:0) | 14T | |
10 | KSV1919 | 18 | Fr | 08.03.2019 | 19:10 | Ried | SV Guntamatic Ried : KSV 1919 | | 14T | |
14 | KSV1919 | 19 | Di | 02.04.2019 | 19:10 | Steyr | Vorwärts Steyr : KSV 1919 | 1:1 (0:0) | 14T | |
13 | KSV1919 | 20 | Fr | 29.03.2019 | 19:10 | Fekete Stadion | KSV 1919 : Liefering | 0:3 (0:0) | 14T | |
14 | KSV1919 | 21 | Fr | 05.04.2019 | 19:10 | Wattens | Wattens : KSV 1919 | 2:1 (1:1) | 14T | |
15 | KSV1919 | 22 | Fr | 12.04.2019 | 19:10 | Fekete Stadion | KSV 1919 : Lafnitz | 3:2 (1:2) | 14T | |
16 | KSV1919 | 23 | Fr | 19.04.2019 | 19:10 | Linz | BW Linz : KSV 1919 | 0:2 (0:0) | 14T | |
17 | KSV1919 | 24 | Fr | 26.04.2019 | 19:10 | Fekete Stadion | KSV 1919 : A. Lustenau | 2:0 (1:0) | 14T | |
18 | KSV1919 | 25 | Fr | 03.05.2019 | 19:10 | Klagenfurt | Austria Klagenfurt : KSV 1919 | 1:0 (0:0) | 14T | |
19 | KSV1919 | 26 | Fr | 10.05.2019 | 19:10 | Fekete Stadion | KSV 1919 : Wacker Amateure | 4:1 (2:1) | 14T | |
20 | KSV1919 | 27 | Fr | 17.05.2019 | 19:10 | Wr. Neustadt | Wr. Neustadt SC : KSV 1919 | 0:0 (0:0) | 14T | |
21 | KSV1919 | 28 | Fr | 24.05.2019 | 19:10 | Fekete Stadion | KSV 1919 : Juniors OÖ | 1:1 (1:1) | 14T | |
22 | KSV1919 | 30 | Sa | 01.06.2019 | 17:00 | Amstetten | Amstetten SKU : KSV 1919 | 3:0 (2:0) | 14T | |
22 | KSV1919 | 29 | Mi | 29.05.2019 | 19:10 | Fekete Stadion | KSV 1919 : Horn | 3:0 (0:0) | 14T | |
7 | KSV Ama | FS | Fr | 15.02.2019 | 15:00 | Fekete Stadion | KSV Amateure : Hirschwang | 5:0 (3:0) | 14T | |
9 | KSV Ama | FS | Sa | 02.03.2019 | 14:30 | Südstadt | Admira U18 : KSV Amateure | 5:2 (1:1) | 14T | |
10 | KSV Ama | FS | Sa | 09.03.2019 | 13:00 | St. Michael | St. Michael : KSV Amateure | 6:2 (1:1) | 14T | |
10 | KSV Ama | FS | Mi | 06.03.2019 | 18:00 | Fekete Stadion | KSV Amateure : Veitsch | 11:0 (7:0) | 14T | |
11 | KSV Ama | FS | Fr | 15.03.2019 | 18:30 | Krieglach | Krieglach : KSV Amateure | 1:6 (1:2) | 14T | |
12 | KSV Ama | 14 | So | 24.03.2019 | 16:00 | Fekete Stadion | KSV Amateure : Irdning | 4:1 (2:1) | 14T | |
13 | KSV Ama | 15 | Fr | 29.03.2019 | 19:00 | Kindberg | Kindberg : KSV Amateure | 4:1 (0:1) | 14T | |
14 | KSV Ama | 16 | Sa | 06.04.2019 | 15:00 | Schirmitz | KSV Amateure : Knittelfeld | 2:2 (1:1) | 14T | |
15 | KSV Ama | 17 | Fr | 12.04.2019 | 19:00 | Murau | Murau : KSV Amateure | 2:0 (1:0) | 14T | |
16 | KSV Ama | 18 | Mi | 17.04.2019 | 19:00 | Schirmitz | KSV Amateure : Obdach | 0:2 (0:1) | 14T | |
17 | KSV Ama | 19 | Fr | 26.04.2019 | 18:00 | Judenburg | Judenburg : KSV Amateure | 2:0 (2:0) | 14T | |
18 | KSV Ama | 20 | So | 05.05.2019 | 10:30 | Schirmitz | KSV Amateure : Rottenmann | 1:5 (1:2) | 14T | |
21 | KSV Ama | 21 | Mi | 22.05.2019 | 18:00 | Trofaiach | Trofaiach : KSV Amateure | 3:3 (1:1) | 14T | |
20 | KSV Ama | 22 | So | 19.05.2019 | 10:30 | Schirmitz | KSV Amateure : Pernegg | | 14T | |
21 | KSV Ama | 23 | Sa | 25.05.2019 | 15:00 | Schirmitz | KSV Amateure : Hinterberg | 4:0 (1:0) | 14T | |
22 | KSV Ama | 24 | Fr | 31.05.2019 | 19:00 | Schladming | Schladming : KSV Amateure | 2:0 (2:0) | 14T | |
23 | KSV Ama | 25 | Fr | 07.06.2019 | 18:30 | Schirmitz | KSV Amateure : Bad Mitterndorf | 2:2 (1:1) | 14T | |
24 | KSV Ama | 26 | Fr | 14.06.2019 | 18:30 | Unzmarkt | Unzmarkt : KSV Amateure | 4:2 (1:0) | 14T | |
5 | Rapid I | FS | So | 03.02.2019 | 12:00 | Fekete Stadion | Rapid Kapfenberg : Spielberg | | 14T | |
9 | Rapid I | FS | So | 03.03.2019 | 12:00 | Fekete Stadion | Rapid Kapfenberg : Proleb | | 14T | abgesagt! |
10 | Rapid I | FS | So | 10.03.2019 | 12:00 | Fekete Stadion | Rapid Kapfenberg : Wartberg | | 14T | |
11 | Rapid I | FS | So | 17.03.2019 | 14:00 | Pernegg | Pernegg : Rapid Kapfenberg | 6:1 (2:0) | 14T | |
12 | Rapid I | 14 | So | 24.03.2019 | 13:45 | Fekete Stadion | Rapid Kapfenberg : Neumarkt | | 14T | |
13 | Rapid I | 15 | So | 31.03.2019 | 14:00 | Fekete Stadion | Rapid Kapfenberg : St. Peter/Fr. | | 14T | |
14 | Rapid I | 16 | Sa | 06.04.2019 | 15:00 | Fohnsdorf | Fohnsdorf : Rapid Kapfenberg | 0:5 (0:1) | 14T | |
15 | Rapid I | 17 | So | 14.04.2019 | 10:30 | Diemlach | Rapid Kapfenberg : WSV Eisenerz | | 14T | abgesagt! |
16 | Rapid I | 18 | Do | 18.04.2019 | 18:30 | Kobenz | Kobenz : Rapid Kapfenberg | 1:4 (1:2) | 14T | |
17 | Rapid I | 19 | Sa | 27.04.2019 | 14:00 | Fekete Stadion | Rapid Kapfenberg : FC Zeltweg | 6:0 (2:0) | 14T | |
18 | Rapid I | 20 | Sa | 04.05.2019 | 17:00 | Niklasdorf | Niklasdorf : Rapid Kapfenberg | 1:1 (0:0) | 14T | |
19 | Rapid I | 21 | So | 12.05.2019 | 10:30 | Diemlach | Rapid Kapfenberg : Oberwölz | 1:2 (1:1) | 14T | |
20 | Rapid I | 22 | Fr | 17.05.2019 | 18:30 | Pöls | Pöls : Rapid Kapfenberg | 2:1 (2:0) | 14T | |
21 | Rapid I | 23 | So | 26.05.2019 | 10:30 | Diemlach | Rapid Kapfenberg : St. Peter/Kbg. | 2:1 (0:0) | 14T | |
22 | Rapid I | 24 | Do | 30.05.2019 | 14:30 | St. Lorenzen/Kn. | St. Lorenzen/Kn. : Rapid Kapfenberg | 2:3 (1:1) | 14T | |
22 | Rapid I | 25 | Sa | 01.06.2019 | 17:00 | Diemlach | Rapid Kapfenberg : St. Margarethen/Kn. | 3:5 (1:1) | 14T | |
24 | Rapid I | 26 | Sa | 15.06.2019 | 17:00 | Kraubath | Kraubath : Rapid Kapfenberg | 2:1 (0:0) | 14T | |
12 | U17 I | 1 | Fr | 22.03.2019 | 19:00 | Gralla | Youngsters Fußballcollege Leibnitz : NWM Kapfenberg U17 I | 1:3 (0:2) | 14T | |
13 | U17 I | 2 | Mi | 27.03.2019 | 18:30 | Weinzödl | GAK Juniors : NWM Kapfenberg U17 I | 4:2 (3:1) | 14T | |
16 | U17 I | 3 | Mi | 17.04.2019 | 18:00 | Fekete Stadion | NWM Kapfenberg U17 I : Jaz West | 5:0 (2:0) | 14T | |
15 | U17 I | 4 | So | 14.04.2019 | 16:00 | Schildbach | Juniors Hartberg : NWM Kapfenberg U17 I | | 14T | |
17 | U17 I | 5 | Do | 25.04.2019 | 18:30 | Fekete Stadion | NWM Kapfenberg U17 I : GAK Juniors | 2:3 (1:2) | 14T | |
18 | U17 I | 7 | So | 05.05.2019 | 17:00 | Fekete Stadion | NWM Kapfenberg U17 I : Sturm | | 14T | |
19 | U17 I | 6 | Mi | 08.05.2019 | 18:30 | Hartberg Kura | TSV Hartberg : NWM Kapfenberg U17 I | 2:6 (2.2) | 14T | |
19 | U17 I | 8 | Fr | 10.05.2019 | 18:30 | Schirmitz | NWM Kapfenberg U17 I : Youngsters Leibnitz | 2:3 (2:3) | 14T | |
20 | U17 I | 9 | Fr | 17.05.2019 | 18:30 | Fekete Stadion | NWM Kapfenberg U17 I : GAK Juniors | 3:1 (3:0) | 14T | |
21 | U17 I | 10 | Sa | 25.05.2019 | 12:00 | Deutschlandsberg | Jaz West : NWM Kapfenberg U17 I | 1:6 (0:3) | 14T | |
22 | U17 I | 12 | So | 02.06.2019 | 17:00 | Weinzödl | GAK Juniors : NWM Kapfenberg U17 I | 3:3 (1:2) | 14T | |
22 | U17 I | 11 | Do | 30.05.2019 | 17:00 | Fekete Stadion | NWM Kapfenberg U17 I : Juniors Hartberg | 4:3 (2:2) | 14T | |
24 | U17 I | 13 | Fr | 14.06.2019 | 18:30 | Fekete Stadion | NWM Kapfenberg U17 I : Hartberg | 2:0 (0:0) | 14T | |
25 | U17 I | 14 | So | 23.06.2019 | 17:00 | Gössendorf | SG Gössendorf/Sturm : NWM Kapfenberg U17 I | | | |
12 | U17 II | 1 | So | 24.03.2019 | 18:15 | Fekete Stadion | NWM Kapfenberg U17 II : NWM Kapfenberg U17 III | | 14T | |
13 | U17 II | 2 | Mi | 27.03.2019 | 18:30 | Fekete Stadion | NWM Kapfenberg U17 II : Ries Kainbach | 6:2 (1:0) | 14T | |
15 | U17 II | 3 | Mi | 10.04.2019 | 18:00 | Zeltweg | Zeltweg : NWM Kapfenberg U17 II | 4:0 (4:0) | 14T | |
15 | U17 II | 4 | So | 14.04.2019 | 17:30 | Schirmitz | NWM Kapfenberg U17 II : FAZ Ost | | 14T | |
17 | U17 II | 5 | So | 28.04.2019 | 17:00 | Schirmitz | NWM Kapfenberg U17 II : Weiz | | 14T | |
18 | U17 II | 6 | Mi | 01.05.2019 | 10:30 | Schirmitz | NWM Kapfenberg U17 II : Thal | 3:0 (2:0) | 14T | |
20 | U17 II | 8 | Mi | 15.05.2019 | 18:00 | Schirmitz | NWM Kapfenberg U17 III : NWM Kapfenberg U17 II | 1:0 (0:0) | 14T | |
21 | U17 II | 9 | Di | 21.05.2019 | 19:00 | Kainbach | Ries Kainbach : NWM Kapfenberg U17 II | 1:4 (0:2) | 14T | |
21 | U17 II | 10 | Fr | 24.05.2019 | 17:00 | Schirmitz | NWM Kapfenberg U17 II : SG Zeltweg | 4:2 (2:1) | 14T | |
22 | U17 II | 11 | Do | 30.05.2019 | 18:00 | Ilz | FAZ Ost : NWM Kapfenberg U17 II | 4:4 (2:3) | 14T | |
22 | U17 II | 12 | So | 02.06.2019 | 11:00 | Weiz | SC Weiz : NWM Kapfenberg U17 II : | 5:3 (3:1) | 14T | |
0 | U17 II | 13 | So | 16.06.2019 | 17:00 | Thal | Thal : NWM Kapfenberg U17 II | | | |
25 | U17 II | 14 | So | 23.06.2019 | 17:00 | Schirmitz | NWM Kapfenberg U17 II : SPG Unterlamm | | | |
9 | U17 III | FS | Di | 26.02.2019 | 17:00 | Graz | SK Sturm Graz : NWM Kapfenberg U17 III | 1:1 (1:0) | 14T | |
12 | U17 III | 1 | So | 24.03.2019 | 18:15 | Fekete Stadion | NWM Kapfenberg U17 II : NWM Kapfenberg U17 III | | 14T | |
13 | U17 III | 2 | So | 31.03.2019 | 17:00 | Fekete Stadion | NWM Kapfenberg U17 : SC Weiz | | 14T | |
14 | U17 III | 3 | So | 07.04.2019 | 11:00 | Kainbach | Ries Kainbach : NWM Kapfenberg U17 III | 1:4 (0:2) | 14T | |
15 | U17 III | 4 | So | 14.04.2019 | 15:00 | Schirmitz | NWM Kapfenberg U17 III : Thal | | 14T | |
17 | U17 III | 5 | Do | 25.04.2019 | 18:30 | Zeltweg | SG Zeltweg : NWM Kapfenberg U17 III | 4:1 (2:0) | 14T | |
18 | U17 III | 7 | So | 05.05.2019 | 11:00 | Ilz | SPG FAZ Ost Ilz : NWM Kapfenberg U17 III | 2:2 (1:1) | 14T | |
18 | U17 III | 6 | Mi | 01.05.2019 | 18:00 | Schirmitz | NWM Kapfenberg U17 III : SPG Unterlamm | 5:1 (1:0) | 14T | |
20 | U17 III | 8 | Mi | 15.05.2019 | 18:00 | Schirmitz | NWM Kapfenberg U17 III : NWM Kapfenberg U17 II | 1:0 (0:0) | 14T | |
20 | U17 III | 9 | So | 19.05.2019 | 11:00 | Weiz | SC Weiz : NWM Kapfenberg U17 III | | 14T | |
21 | U17 III | 10 | Fr | 24.05.2019 | 18:00 | Diemlach | NWM Kapfenberg U17 III : Ries Kainbach | 1:0 (0:0) | 14T | |
22 | U17 III | 12 | So | 02.06.2019 | 17:00 | Schirmitz | NWM Kapfenberg U17 III : SG Zeltweg | 6:0 (3:0) | 14T | |
23 | U17 III | 11 | Mi | 05.06.2019 | 18:30 | Thal | Thal : NWM Kapfenberg U17 III | 4:1 (2:0) | 14T | |
24 | U17 III | 13 | So | 16.06.2019 | 17:00 | Unterlamm | SPG Unterlamm : NWM Kapfenberg U17 III | 1:4 (0:3) | 14T | |
25 | U17 III | 14 | So | 23.06.2019 | 17:00 | Fekete Stadion | NWM Kapfenber U17 III : SPG FAZ Ilz | | | |
13 | U16 | 11 | Sa | 30.03.2019 | 10:30 | Neumarkt | Neumarkt : NWM Kapfenberg U16 | 0:2 (0:0) | 14T | |
14 | U16 | 12 | Sa | 06.04.2019 | 10:30 | Fekete Stadion | NWM Kapfenberg U16 : Mürzzuschlag | 3:0 (1:0) | 14T | |
15 | U16 | 13 | So | 14.04.2019 | 15:00 | Kobenz | Kobenz : NWM Kapfenberg U16 | | 14T | |
17 | U16 | 14 | So | 28.04.2019 | 10:30 | Fekete Stadion | NWM Kapfenberg U16 : Lobmingtal | | 14T | |
18 | U16 | 15 | Mi | 01.05.2019 | 10:00 | Langenwang | Langenwang : NWM Kapfenberg U16 | 4:4 (2:2) | 14T | |
19 | U16 | 17 | Sa | 11.05.2019 | 14:30 | Scheifling | Scheifling : NWM Kapfenberg U16 | 0:4 (0:3) | 14T | |
20 | U16 | 18 | Sa | 18.05.2019 | 11:00 | Parschlug | NWM Kapfenberg U16 : Neumarkt | 2:1 (0:1) | 14T | |
21 | U16 | 19 | So | 26.05.2019 | 16:00 | Mürzzuschlag | Mürzzuschlag : NWM Kapfenberg U16 | 1:0 (0:0) | 14T | |
22 | U16 | 20 | Sa | 01.06.2019 | 10:30 | Fekete Stadion | NWM Kapfenberg U16 : Kobenz | 12:1 (5:0) | 14T | |
24 | U16 | 21 | So | 16.06.2019 | 17:00 | Lobmingtal | SG Lobmintal : NWM Kapfenberg U16 | | 14T | |
17 | U15 | 4 | Di | 23.04.2019 | 15:00 | Fladnitz | Almenland : NWM Kapfenberg U15 | 2:2 (2:1) | 14T | |
15 | U15 | 5 | Mi | 10.04.2019 | 17:30 | BRG | NWM Kapfenberg U15 : SK Sturm | 2:1 (2:1) | 14T | |
17 | U15 | 6 | So | 28.04.2019 | 10:30 | BRG | NWM Kapfenberg U15 : FAZ Ost | | 14T | |
18 | U15 | 8 | Sa | 04.05.2019 | 10:30 | Eggendorf | Hartberg : NWM Kapfenberg U15 | 0:2 (0:0) | 14T | |
18 | U15 | 7 | Mi | 01.05.2019 | 13:00 | Pirka | JAZ GU Süd : NWM Kapfenberg U15 | 3:2 (2:2) | 14T | |
21 | U15 | 9 | Di | 21.05.2019 | 19:00 | Fekete Stadion | NWM Kapfenberg U15 : Leibnitz | 3:1 (1:1) | 14T | |
20 | U15 | 10 | So | 19.05.2019 | 15:00 | Weinzödl | GAK Juniors : NWM Kapfenberg U15 | | 14T | |
21 | U15 | 11 | So | 26.05.2019 | 16:00 | BRG | NWM Kapfenberg U15 : Almenland | 5:1 (3:0) | 14T | |
22 | U15 | 13 | So | 02.06.2019 | 10:30 | Ilz | FAZ Ost : NWM Kapfenberg U15 | 6:2 (4:0) | 14T | |
24 | U15 | 12 | Mi | 12.06.2019 | 18:30 | Messendorf | SK Sturm : NWM Kapfenberg U15 | 1:2 (0:2) | 14T | |
24 | U15 | 14 | So | 16.06.2019 | 11:30 | BRG | NWM Kapfenberg U15 : JAZ GU Süd | 4:3 (1:2) | 14T | |
14 | U14 | 11 | So | 07.04.2019 | 10:30 | Fekete Stadion | NWM Kapfenberg U14 : Bruck | 21:0 (8:0) | 14T | |
15 | U14 | 12 | Mi | 10.04.2019 | 14:00 | Fekete Stadion | NWM Kapfenberg U14 : Kindberg | 1:6 (0:3) | 14T | |
18 | U14 | 14 | So | 05.05.2019 | 10:30 | Fekete Stadion | NWM Kapfenberg U14 : Mürzzuschlag | 8:1 (2:0) | 14T | |
19 | U14 | 15 | Sa | 11.05.2019 | 12:30 | St. Marein | St. Marein : NWM Kapfenberg U14 | 1:2 (1:1) | 14T | |
20 | U14 | 16 | Sa | 18.05.2019 | 14:45 | Tragöss | Bruck : NWM Kapfenberg U14 | 2:6 (1:2) | 14T | |
21 | U14 | 17 | Sa | 25.05.2019 | 10:00 | Mürzhofen | Kindberg : NWM Kapfenberg U14 | 6:5 (2:4) | 14T | |
22 | U14 | 19 | Sa | 01.06.2019 | 16:00 | Mürzzuschlag | Mürzzuschlag : NWM Kapfenberg U14 | 5:3 (3:0) | 14T | |
24 | U14 | 20 | Sa | 15.06.2019 | 13:00 | Fekete Stadion | NWM Kapfenberg U14 : St. Marein | 1:2 (1:1) | 14T | |
13 | U13 | 3 | Sa | 30.03.2019 | 11:00 | Fekete Stadion | NWM Kapfenberg U13 : Sturm Graz | 9:2 (4:2) | 14T | |
14 | U13 | 4 | Sa | 06.04.2019 | 13:45 | Schildbach | Hartberg : NWM Kapfenberg U13 | 2:2 (1:1) | 14T | |
15 | U13 | 5 | So | 14.04.2019 | 10:30 | BRG | NWM Kapfenberg U13 : Sturm Graz | | 14T | |
17 | U13 | 6 | Sa | 27.04.2019 | 10:30 | BRG | NWM Kapfenberg U13 : JAZ Süd | 2:0 (1:0) | 14T | |
18 | U13 | 8 | Sa | 04.05.2019 | 11:00 | Gleisdorf | Gleisdorf : NWM Kapfenberg U13 | 3:4 (1:1) | 14T | |
18 | U13 | 7 | Mi | 01.05.2019 | 13:00 | Weinzödl | GAK : NWM Kapfenberg U13 | 0:3 (0:1) | 14T | |
23 | U13 | 9 | Mi | 05.06.2019 | 18:00 | BRG | NWM Kapfenberg U13 : Wartberg | 9:0 (3:0) | 14T | |
21 | U13 | 10 | Do | 23.05.2019 | 15:30 | Messendorf | Sturm Graz : NWM Kapfenberg U13 | 5:2 (1:2) | 14T | |
21 | U13 | 11 | So | 26.05.2019 | 10:30 | BRG | NWM Kapfenberg U13 : Hartberg | 4:2 (2:0) | 14T | |
22 | U13 | 13 | So | 02.06.2019 | 10:30 | Pirka | JAZ Süd : NWM Kapfenberg U13 | 3:0 (1:0) | 14T | |
24 | U13 | 12 | Mi | 12.06.2019 | 17:00 | Messendorf | Sturm Graz : NWM Kapfenberg U13 | 7:1 (2:0) | 14T | |
24 | U13 | 14 | So | 16.06.2019 | 17:30 | BRG | NWM Kapfenberg U13 : GAK | | 14T | |
15 | U12 | 11 | Di | 09.04.2019 | 16:00 | BRG | NWM Kapfenberg U12 : Kindberg | 6:0 (3:0) | 14T | |
15 | U12 | 12 | So | 14.04.2019 | 16:30 | Mürzzuschlag | Mürzzuschlag : NWM Kapfenberg U12 | | 14T | |
17 | U12 | 13 | Di | 23.04.2019 | 18:00 | BRG | NWM Kapfenbegr U12 : St. Marein | 16:0 (3:0) | 14T | |
17 | U12 | 14 | Sa | 27.04.2019 | 10:00 | Krieglach | Krieglach/Veitsch : NWM Kapfenberg U12 | 2:7 (0:5) | 14T | |
18 | U12 | 15 | Do | 02.05.2019 | 17:00 | Stanz | Stanz : NWM Kapfenberg U12 | 0:5 (0:2) | 14T | |
21 | U12 | 17 | Do | 23.05.2019 | 18:00 | BRG | NWM Kapfenberg U12 : Bruck | 9:2 (4:0) | 14T | |
23 | U12 | 18 | Di | 04.06.2019 | 16:00 | Mürzhofen | Kindberg : NWM Kapfenberg U12 | 2:9 (0:5) | 14T | |
22 | U12 | 20 | Sa | 01.06.2019 | 11:00 | St. Marein | St. Marein : NWM Kapfenberg U12 | 0:14 (0:5) | 14T | |
20 | U12 | 19 | Mi | 15.05.2019 | 18:00 | BRG | NWM Kapfenberg U12 : Mürzzuschlag | 5:3 (3:2) | 14T | |
24 | U12 | 21 | So | 16.06.2019 | 10:00 | BRG | NWM Kapfenberg U12 : Krieglach/Veitsch | 5:1 (2:0) | 14T | |
14 | U11 | 11 | Fr | 05.04.2019 | 16:00 | BRG | NWM Kapfenberg U11 : Trofaiach | 3:2 (0:1) | 14T | |
15 | U11 | 12 | Fr | 12.04.2019 | 16:00 | BRG | NWM Kapfenberg U11 : Oberiach | 6:2 (4:2) | 14T | |
17 | U11 | 13 | Di | 23.04.2019 | 16:30 | Breitenau | Pernegg : NWM Kapfenberg U11 | 1:4 (1:2) | 14T | |
17 | U11 | 14 | Fr | 26.04.2019 | 16:00 | BRG | NWM Kapfenberg U11 : Stojen | 10:2 (5:2) | 14T | |
18 | U11 | 15 | Fr | 03.05.2019 | 17:00 | Leoben | DFC Leoben : NWM Kapfenberg U11 | 0:6 (0:4) | 14T | |
19 | U11 | 16 | Sa | 11.05.2019 | 14:00 | BRG | NWM Kapfenberg U11 : Kindberg | 4:1 (2:0) | 14T | |
21 | U11 | 18 | So | 26.05.2019 | 11:45 | Trofaiach | St. Peter Fr. : NWM Kapfenberg U11 | 0:2 (0:0) | 14T | |
20 | U11 | 19 | Di | 14.05.2019 | 17:30 | BRG | NWM Kapfenberg U11 : Veitsch | 2:0 (2:0) | 14T | |
22 | U11 | 20 | Sa | 01.06.2019 | 13:00 | St. Marein | St. Marein : NWM Kapfenberg U11 | 1:11 (1:5) | 14T | |
23 | U11 | 21 | Fr | 07.06.2019 | 17:00 | BRG | NWM Kapfenberg U11 : DSV | 9:0 (3:0) | 14T | |
24 | U11 | 22 | Fr | 14.06.2019 | 16:30 | Trofaiach | Trofaiach : NWM Kapfenberg U11 | 2:3 (2:1) | 14T | |
15 | U10 | 1 | Sa | 13.04.2019 | 10:00 | Pernegg | 1.Pernegg/2.KSV/3.Bruck | | 14T | |
17 | U10 | 2 | Fr | 26.04.2019 | 16:00 | Oberaich | 1.Oberiach/2.KSV/3.Hinterberg | | 14T | |
18 | U10 | 3 | Sa | 04.05.2019 | 10:00 | Fekete Stadion | 1.KSV/2.Pernegg/3.Trofaiach | | 14T | |
19 | U10 | 4 | Sa | 11.05.2019 | 13:00 | Trofaiach | 1.Trofaiach/2.KSV/3.Bruck | | 14T | |
20 | U10 | 5 | Sa | 18.05.2019 | 10:00 | Fekete Stadion | 1.KSV/2.Trofaiach/3.Hinterberg | | 14T | |
21 | U10 | 6 | Sa | 25.05.2019 | 10:00 | Pernegg | 1.Pernegg/2.KSV/3.Hinterberg | | 14T | |
22 | U10 | 7 | Sa | 01.06.2019 | 10:00 | Pernegg | 1.Pernegg/2.KSV/3.Kammern | | 14T | |
24 | U10 | 8 | Sa | 15.06.2019 | 10:00 | Kammern | 1.Kammern/2.Bruck/3.KSV | | 14T | |
15 | U 9 I | 1 | Sa | 13.04.2019 | 10:00 | Fekete Stadion | 1.KSV/2.Niklasdorf/3.Hinterberg | | 14T | |
17 | U 9 I | 2 | Sa | 27.04.2019 | 12:30 | Niklasdorf | 1.Niklasdorf/2.Eisenerz/3.KSV | | 14T | |
19 | U 9 I | 4 | Sa | 11.05.2019 | 10:00 | Trofaiach | 1.Trofaiach/2.Oberaich/3.KSV | | 14T | |
20 | U 9 I | 5 | Fr | 17.05.2019 | 16:00 | Fekete Stadion | 1.KSV/2.Hinterberg/3.Niklasdorf | | 14T | |
24 | U 9 I | 8 | So | 16.06.2019 | 10:00 | Trofaiach | 1.Trofaiach/2.Oberiach/3.KSV | | 14T | |
15 | U 7 I | 1 | Sa | 13.04.2019 | 15:00 | Fekete Stadion | 1.KSV/2.Langenwang/3.Tragöß | | 14T | |
17 | U 7 I | 2 | Sa | 27.04.2019 | 10:00 | St. Michael | 1.St. Michael/2.Langenwang/3.KSV | | 14T | |
18 | U 7 I | 3 | Fr | 03.05.2019 | 16:00 | Fekete Stadion | 1.KSV/2.Leoben/3.Langenwang | | 14T | |
20 | U 7 I | 5 | Sa | 18.05.2019 | 10:00 | Hinterberg | 1.Hinterberg/2.KSV/3.Langenwang | | 14T | |
22 | U 7 I | 7 | Sa | 01.06.2019 | 11:30 | Trofaiach | 1.Trofaiach/2.KSV/3.Langenwang | | 14T | |
15 | U 7 II | 1 | Sa | 13.04.2019 | 10:00 | Niklasdorf | 1.Proleb/2.KSV3/.Hinterberg | | 14T | |
17 | U 7 II | 2 | Sa | 27.04.2019 | 08:00 | Hinterberg | 1.Hinterberg/2.Turnau/3.KSV | | 14T | |
18 | U 7 II | 3 | Fr | 03.05.2019 | 16:00 | Fekete Stadion | 1.KSV/2.Hinterberg/3.Trofaiach | | 14T | |
19 | U 7 II | 4 | Sa | 11.05.2019 | 10:00 | Turnau | 1.Turnau/2.KSV/3.Krieglach | | 14T | |
20 | U 7 II | 5 | Sa | 18.05.2019 | 10:00 | St. Michael | 1.St. Michael/2.Bruck/3.KSV | | 14T | |
21 | U 7 II | 6 | So | 26.05.2019 | 10:00 | Fekete Stadion | 1.KSV/2.Proleb/3.St. Michael | | 14T | |
22 | U 7 II | 7 | Sa | 01.06.2019 | 10:00 | Turnau | 1.Turnau/2.KSV/3.Leoben | | 14T | |
17 | U 8 | 1 | Sa | 27.04.2019 | 10:00 | Hinterberg | 1.Hinterberg/2.KSV/3.Leoben | | 14T | |
18 | U 8 | 2 | Sa | 04.05.2019 | 11:30 | Niklasdorf | 1.Niklasdorf/2.KSV/3.Bruck | | 14T | |
19 | U 8 | 3 | Sa | 11.05.2019 | 10:00 | Fekete Stadion | 1.KSV/2.Bruck/3.Trofaiach | | 14T | |
20 | U 8 | 4 | So | 19.05.2019 | 10:00 | Fekete Stadion | 1.KSV/2.Trofaiach/3.Niklasdorf | | 14T | |
21 | U 8 | 5 | Sa | 25.05.2019 | 10:00 | Hinterberg | 1.Hinterberg/2.KSV/3.Bruck | | 14T | |
22 | U 8 | 6 | Sa | 01.06.2019 | 12:30 | Proleb | 1.Proleb/2.KSV/3.Hinterberg | | 14T | |
17 | U 9 II | 2 | So | 28.04.2019 | 10:00 | Laming | 1.Laming/2.Trunau/3.KSV | | 14T | |
18 | U 9 II | 3 | Sa | 04.05.2019 | 10:00 | Thörl | 1.Turnau/2.Stojen/3.KSV | | 14T | |
19 | U 9 II | 4 | Sa | 11.05.2019 | 10:00 | Fekete Stadion | 1.KSV/2.St. Marein/3.Mürzzuschlag | | 14T | |
20 | U 9 II | 5 | Fr | 17.05.2019 | 16:00 | Marizell | 1.Mariazell/2.KSV/3.Turnau | | 14T | |
21 | U 9 II | 6 | Sa | 25.05.2019 | 10:00 | Fekete Stadion | 1.KSV/2.Turnau/3.Kindberg | | 14T | |
24 | U 9 II | 8 | Fr | 14.06.2019 | 16:00 | Fekete Stadion | 1.KSV/2.Mariazell/3.Krieglach | | 14T | |
21 | U 9 I | 6 | Sa | 25.05.2019 | 10:00 | Proleb | 1.Proleb/2.Eisenerz/3.KSV | | 14T | |
12 | U13 | FS | So | 24.03.2019 | 11:30 | Fekete Stadion | NWM Kapfenberg U13 : Trofaich | | 14T | |
12 | U16 | FS | Sa | 23.03.2019 | 11:30 | LUV Graz | LUV Graz : NWM Kapfenberg U16 | 5:3 (3:1) | 14T | |
13 | U11 | FS | Sa | 30.03.2019 | 13:00 | Fekete Stadion | NWM Kapfenberg U11 : Gratwein | 7:5 (2:2) | 14T | |
13 | U15 | 3 | So | 31.03.2019 | 10:30 | Fekete Stadion | NWM Kapfenberg U15 : GAK Juniors | | 14T | |
12 | KSV1919 | FS | FS | 22.03.2019 | 14:30 | Messendorf | SK Sturm Graz : KSV 1919 | 2:1 (1:0) | 14T | |
13 | U12 | FS | Do | 28.03.2019 | 18:00 | Niklasdorf | Niklasdorf : NWM Kapfenberg U12 | 2:5 (1:2) | 14T | |
20 | U12 | CCC | So | 19.05.2019 | 10:00 | Bruck | Coca Cola Cup 2019 | | 14T | |
24 | U17 II | 13 | So | 16.06.2019 | 17:00 | Thal | Thal: NWM Kapfenberg U17 II | 3:0 (1:0) | 14T | |